| Xperia a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Am achizitionat ieri un sistem Home Cinema Philips HTB3520G si am un laptop TOSHIBA L50D are o singura iesire audio Jack3.5. Intrebarea mea este : cum pot sa le conectez pt ca vreau sa folosesc home cinema pentru muzica iar daca conectez cu cablu jack si2 RCA merg doar 2 sateliti si subwooferul. Cum pot sa le leg sa mearga in 5.1. Prin bluethoot sau jack-jack merge tot 2.1. Multumesc

3 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Ar trebui sa intri in setarile home cinema-ului la sunet si acolo vei avea optiunea de stereo, surround, dar la muzica pe 5 sateliti e alt sunet, eu am un LG si tot asa la muzica il las2.1,la filme 5.1.intra in setari vezi pe telecomanda ce optiuni ai.nu are conexiune hdmi? probabil asa remediezi, sau vezi pe youtube.

| Xperia explică:

Din meniul Homecinemaului pot seta doar auto si surround so tot la fel merge. Iar in calculator nu imi apare deloc nimic. Doar ca ruleaza Philips si e stereo. Are cablu hdmi l-am conectat si nimic. Nu imi apare nimic nici pe home cineva nici pe rcranul laptopuluo

| K0sti a răspuns (pentru Xperia):

Pai de unde vrei gogule 5.1 cand tu dai cu semnal stereo in el, adica 2.0? Cand o sa dai cu semnal 5.1 nativ, atunci o sa ai si 5.1...grea stiinta asta!