| claudia69 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Am cumparat de la Prakticar o antena care mi s-a spus ca pot prinde cu ea mai multe programe, am dus-o la tara de fapt pentru acolo am cumparat-o, problema este ca nu prind nimic cu ea pe instructiuni scrie OPReceptor Digital Satelitar TELE System TS3.1 F - Free To Air, va rog frumos poate, poate cineva sa ma ajute.
Va multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| bozo a răspuns:

Eu as suna la Practiker. Pentru ca daca nu ai instructiuni de montaj si utilizare ei sunt in afara legii. Daca nu iti dau detalii atunci trebuie sa iti dea banii inapoi. Daca nu o fac te duci la protectia consumatorului.

daniela
| daniela a răspuns:

Este compatibila cu televizorul pe care-l ani? adica receptor pentru digi etc etc

| maryan_5776 a răspuns:

Ai fixat bine antena? Trebuie asezata cu precizie in directia satelitului, si saiei in considerare unghiul azimut si inclinatia LNB. O sa prinzi multe canale straine care nu stiu daca o sa iti fie folositoare, o sa iti trebuiasa un sistem de gradatie pentru a o pune la fix.