| diana07 a întrebat:

am si eu o intrebare.am un cititor de card.il bag in usb... apoi ce trebuie sa fac? imi trebuie vreun program la el? sau daca ar trebui sa apara ceva unde ar trebui?
mersi :*

2 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Orice device pe care il introduci in computer trebuie sa fie instalat.
Instalarea presupune ca sistemul de operare sa recunoasca si sa instaleze driver-ele specifice respectivului device.
In mod normal dureaza pana in 30 de secunde instalarea driver-elor, perioada dupa care o sa iti apara (in partea din dreapta a ecranului, jos, langa ceas) un mesaj care suna cam asa "Your new hardware has been installed and it's ready for use".

Dupa instalare si introducerea unui card suportat de catre card-reader (cititroul de carduri) vei observa o noua litera (E:, F:, G:, etc.), daca intrii in "My Computer" sau/si daca apesi simultan tastele "Windows+E".

Vezi mai jos un mic tutorial in Lb. Engleza:

http://www.youtube.com/watch?v=N-8ZrqRQ0Rc

| Minnie a răspuns:

Si apoi nimic. Il va "vedea" ca pe un stick. Astepti sa se instaleze singur, dai next next si gata