| TsutsaHippie a întrebat:

ca sa mearga camera web trebuie sa bag un CD pe care l-am primit cand am cumparat camera web? Imi mergea dar mi-am pus alt windows (windows 7) si acum nu mai merge...nu stiu care este motivul. Trebuie si un anumit messenger? Dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

DA.
acel cd primit cu camera ta web contine driverul necesar camerei web sa functioneze pe windows xp.
windows 7 cauta pe net respectivele drivere. e o diferenta intre windows-uri tongue
messenger poti folosi ce versiunea vrei.
messengerul nu tine cont de versiunea de windows pe care o ai.
tine seama doar daca e ceva mai vechi.
aici ma refer la windows 2000 si alea...

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Pai trebuie sa bagi din nou cd respectiv. sa instalezi camera.

| RazvanRo22 a răspuns:

Da, trebuie sa bagi cd-ul ca altfel nu merge. Cd-ul contine driver-ul camerei web pe care il instalezi. Nu trebuie un anumit messenger.winking

| Dumitru_4879 a răspuns:

Da desigur trebuie CD care ti lau dat cind ai procurat Web Camera, Nai nevoie de un mesenger anume... poti si pe skype folosi webcamerahappy deacum unde iti place mai tare