| Roxy_3314 a întrebat:

Am si eu o intrebare.De aseara nu mi se mai aprinde pc, umblam pe el si dintr-o data s-a stins! am incercat sa-l mai aprind dar nimic. L-am desfacut fiecare piesa, m-am uitat si pe placa de baza, dar nu se vede nimic ars nici crapat! Am montat toate piesele inapoi si degeaba, tot nu porneste! Am schimbat si sursa dar nimic.Care ma poate ajuta si pe mine?

Răspuns Câştigător
| petretiberiu98 a răspuns:

Daca prin afirmatia ta "umblam pe el si dintr-o data s-a stins" inseamna ca ai umblat in bios si ai schimbat unele setari la placa video, atunci trebuie sa desfaci calculatorul si sa scoti bateria dupa placa de baza si sa astepti un minut doua. Apoi montezi la loc componentele si il pornesti daca auzi un beep la pornire inseamna ca ai rezolvat-o daca nu auzi te duci repede cu el la un servis.

3 răspunsuri:
| tiger010 a răspuns:

Salut.

Prin afirmatia ta: "umblam pe el si dintr-o data s-a stins" se intelege ca umbai in interiorul unitatii (sa faci ceva) cu unitatea pornita. Daca e asa, du-l direct in service. Cine stie ce-ai "mesterit"/stricat, doar ce-i din service poate sa-ti spuna cu exactitate.

PS: nu ne-ai spus daca beep-uie speaker-ul de pe placa de baza
PS2: daca nu se aude niciun beep-uit, cel mai probabil placa de baza s-a defectat.

bafta

| Gabriel892 a răspuns:

Du-te cu placa de baza la un service sa o testezi

| Roxy_3314 explică:

Am rezolvat problemahappyEra cablul de la buton problemahappyNu mai functiona>Am rezolvat problema fara sa ma mai duc la servicehappy