| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare:duminica cineva din fam, si-a cumparat un tel Nokia 500 nou-nout, inainte de asta s-a interesat de tel, tot ce are, ce nu are..etc! dar de atunci si pana acum l-a inkrkt deja de 3 ori,(luand in considerare si prima data, adica dum seara cand i se dusese deja bateria, fiind nou va imag k nu era full), internetul merge super bine, poate mai bine decat la pc, intr-adevar il si butoneza, sta pe net, pe mess, de ex, yout, la film...etc ce mai fc el pe acolo, dar ESTE NORMAL SA I SE DUCA ASA "REPEDE" BAT? FIIND NOU?, ADIK DAK NU L-AR MAI BUTONA ATAT DE MULT, AR FII DIFERENTA?
P. S- l-a inkrkt, azi dim la 3, era full, si acum din 6 linioare la bat are 5, dar cand m-amm uitat-acum) revenise bat la 6, si inca o precizre, mi-a zis ca atunci cand il pune la incarcat se cam incinge incarcatorul, este normal? se poate sa nu incarce full, si d'asta sa se descarce atat de repede?
va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Hmmm.
pai, cand stai pe net, ti se duce f repede bateria (stiu din proprie experienta)
s-o lase putin mai moale, sau sa-si schimbe bateria :d

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Da, e ceva foarte normal pentru ca este un smartphone.
Mai cu toate smartphone-urile ai probleme cu bateria.

| MYK3 a răspuns:

NOKIA= problemewinking

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Hmm.
Pai la inceput a formatat bateria?
Adica l-a lasat la incarcat 12h?
Daca nu, aceasta este cauza.

| anonim_4396 explică (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Da, l-a lasat! stiu sigur!

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmmm.
pai, cand stai pe net, ti se duce f repede bateria (stiu din proprie experienta)
s-o lase putin mai moale, sau sa-si schimbe bateria :d

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

Atunci sa se duca la ei ca ii schimba bateriahappy ca si aia e in garantie.

| anonim_4396 explică (pentru Kohl_Simona_1996):

Or zice aia ceva, k na e prea repede, ce naiba? daca o sa zic ca abia l-a cump, gata, l-a si dat gata?big grin

| oanamaria12333 a răspuns:

Pai daca intra pe net normal ca e normal!

| vladutzi011 a răspuns:

A trecut de la 5 liniute la 6 daca a stat mai la caldurase mai reincarca putin.Si daca nu il butoneaza continuu poate nu va scadea asa rapid. Dar ar putea schimba bateria.(Sa reformeze din-nou)