| Tudose_Raluca_1995 a întrebat:

Am si eu o mica problema cu calculatorul meu ...am o unitate de aproape doi ani, are W7 si de 2 zile a inceput sa se opreasca, nu isi da restart pur si simplu se opreste, ca si cum i-as da eu shut down. Ce ar putea avea?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sursa sau procesorul se supra-incalzeste si intra in protectie! Ar fi bine schimbata si pasta termica pentru ca e veche si si-a pierdut propietatile! Aia originala e o mare porcarie!
http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/

| Eastwood a răspuns:

Problema este de la unitate, din cand in cand trebuie curatat ventilatorul acela ce raceste unitatea. Se depune praf si incetineste calculatorul, asta il opreste.

| Tudose_Raluca_1995 explică (pentru Eastwood):

Chiar acum am sa o desfac sa o curat, mi s -a spus ca poate fii si de la sursa...