| nerito a întrebat:

am si eu o nelamurire.Am luat de curand un laptop Lenovo care are si placa video integrata Intel hd 4000 si placa video dedicata de 2gb amd ati radeon hd8570.Nelamurirea este urmatoarea ce placa foloseste? Daca vreau sa folosesc doar cea dedeicata ce trebuie sa fac?
Merg folosite ambele simultan?
Cea integrata poate sa o "ajute" pe cea dedicata daca nu face fata?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu, e taman invers! Cand aplicatia cere resurse, intra in functie cea dedicata! Aceasta miscare are loc atunci cand ai driverele corect instalate!