| MBAAA a întrebat:

Am si eu o problema. Cineva ma suna cu numar ascuns aproape zilnic. A inceput sa devina stresant. Eu am un telefon Samsung Corby insa nu pot sa dau respingere apel la numere necunoscute, doar la cele aflate in agenda telefonica sau in jurnal. Ma poate ajuta cineva? Astept raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| calimake a răspuns:

Stiu eu unde sa intri. setari>>>setari aplicati>>>> apeluri (calls) >>>> toate apelurile (all calls)>>>respingere automana (auto reject)>>> dai pe ON sus si mai jos ai sa bifezi NECUNOSCUT (unknown. dai save si gata laughing

6 răspunsuri:
| educatie2021 a răspuns:

Corby iar. Offfff doamne, iar se ridica la asteptarile numelui. Mi se pare ceva in neregula cu problema ta. este imposibil sa nu poti respinge un apel indiferent daca suna sau nu cu ascuns. ai baut ceva sau e defect telefonul? dc nu reusesti sa gasesti 'tasta' cu respingere apel

De obisei e o tasta in dreapta pentru respingere apel indiferent dc suna sau nu cu privat... nu are importanta asta

| Cezar a răspuns:

Schimbati numarul! Sau daca chiar e enervant, incearca sa anunti politia!
Sau sa te informezi la agentii Orange, daca se poate afla acel numar privat!
Succes

| BoRaK_7316 a răspuns:

Sunt 2 Lucrurii: 1. Sa Schimbi Nr De Telefon
2. In Caz Ca Te Ameninta sa Te duci la Politie
Si Mie mi s-a intamlpat si m-a sunat cineva ca nr necunoscut si ma tot ameninta ca ma omoara. si m-am dus la politie.

| MBAAA explică:

Hey n3am1u, ca sa stii si tu, daca ma suna cineva cu necunoscut sigur ca pot sa apas pe butonul din dreapta si sa ii resping apelulwinking Insa ma refeream daca pe Samsung Corby exista vreo optiune pentru respingerea automata a numerelor necunoscute, asa incat daca ma suna de sute de ori pe zi, sa nu stau eu de fiecare data sa ii dau respingere apel, sa o faca telefonul automat...

| mar1an89 a răspuns:

FunkyGirl14 intra la Setari / Setari aplicatie / apel / toate apelurile /respingere automata si bifezi necunoscut sau daca mai vrei sa blochezi alte numere adaugi acolo la lista respingere /. si sus la activare sa fie pe PORNIT si dai salvare

| mar1an89 a răspuns:

FunkyGirl14 intra la Setari / Setari aplicatie / apel / toate apelurile /respingere automata si bifezi necunoscut sau daca mai vrei sa blochezi alte numere adaugi acolo la lista respingere /. si sus la activare sa fie pe PORNIT si dai salvare