| Lil2828 a întrebat:

Buna prieteni de pe TPU. Deci,problema sta cam asa: vorbeam la telefon si dupa ce am inchis mi-a cazut semnalul si am crezut ca revine. Am inchis telefonul si l-am redeschis, si tot nu merge si imi spune " Inregistrare cartela SIM nereusita ". De ce? Ce trebuie sa ii fac? :/ sad Multumesc de ajutor si promit fundita sad

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Poate e demagnetizat microcipul de la sim.Incearca un alt sim si vezi daca merge. Daca merge, du-te la operator si ceri schimbarea sim-ului. Daca nu merge inseamna ca ai o problema hardware la telefon.

9 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Scoate sim-ul si repune-l.Sa revii cu rezultatul.

| Lil2828 explică (pentru MskDesign):

Tot nu merge sad crying

| Lil2828 explică (pentru MskDesign):

Si...nu pot sa ii fac nimic altceva pana maine? sad

| MskDesign a răspuns (pentru Lil2828):

Ai incercat cu un alt sim?

| Lil2828 explică (pentru MskDesign):

Momentan nu am... Dar, nu e de vina telefonul...cred :/ sad

| MskDesign a răspuns (pentru Lil2828):

Pana nu incerci nu ai de unde sa stii.Esti singura din familia ta care are telefon?

| Lil2828 explică (pentru MskDesign):

Sunt singura acasa laughing) Dar..nu stiu ce sa fac..sincer..in fine..mersi de ajutor oricum sadwinking

| MskDesign a răspuns (pentru Lil2828):

Cu placere si sa revii cu rezultatul

| MskDesign a răspuns (pentru Lil2828):

Poate e demagnetizat microcipul de la sim.Incearca un alt sim si vezi daca merge. Daca merge, du-te la operator si ceri schimbarea sim-ului. Daca nu merge inseamna ca ai o problema hardware la telefon.

| Deea15072005 a răspuns:

Poate so fi stricat cartela sim mie asa mi s-a intamplat