| annnaaa01 a întrebat:

Am si eu o problema cu o camera foto Canon a480...Imi apare "eroare obiectiv, reporniti camera" si nu mi se retrage obiectivul sadAsta e a 2-a oara cand imi apare.Prima data mi-a aparut aceeasi chestie dar si-a revenit(obiectivul s-a retras pana la urma). Dupa aproximativ 2 saptamani mi-a aparut iarasi. Iar acum nu stiu ce sa fac.Ce as putea face? happy Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| WPP a răspuns:

Buna, incearca sa ii scoti bateria (asteapta cateva secunde 10-20sec.) si apoi incearca iar vezi daca isi revine. La mine facea aceeasi figura un Canon si asa reuseam sa il fac functional!

| annnaaa01 explică (pentru WPP):

Nu-mi merge nici asa sad

| WPP a răspuns (pentru annnaaa01):

Fa o intrebare la un magazin de specialitate sau chiar la un service, poate au mai intalnit cazuri asemanatoare si te pot ajuta cu sfaturi!