| Ivywarlax a întrebat:

Buna, am si eu o problema la laptop. Imi tot arata "Nu ne putem conecta in contul dvs." de fiecare data cand deschid laptop ul. Ma poate ajuta cineva?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care cont, Google, Windows etc?

| Ivywarlax explică (pentru darrio2007):

Cred ca este vorba de google, cand incerc sa deschid google chrome, ma conecteaza la un cont "temporar"

| sierra1 a răspuns:

Mai dă detalii

| Ivywarlax explică (pentru sierra1):

Pur si simplu cand deschid laptop ul imi arata un mic dreptunghi in care scrie "Nu ne putem conecta in contul dvs." si nu imi salveaza modificarile pe care le-am facut inainte sa inchid laptop ul.

| cfrtobias a răspuns (pentru Ivywarlax):

Ai scris parola buna sau e-mail? ori poate n-ai internet sau ceva...

| Ivywarlax explică (pentru cfrtobias):

La ce te referi prin e-mail? Eu la laptop am parola si cand il deschid imi apare acel dreptunghi. (Laptop ul este nou.)

| cfrtobias a răspuns (pentru Ivywarlax):

Ti-am dat si un link, poti verifica de rezolvi asa

| sierra1 a răspuns (pentru Ivywarlax):

"| Ivywarlax: Cred ca este vorba de google..."

intâi dumirește-te despre ce e vorba

| Ivywarlax explică (pentru sierra1):

Sa ma dumiresc? Crezi ca nu am facut-o? Daca o faceam mai ceream ajutorul cuiva? Am incercat tot ce am gasit pe yt si nu merge nimic

| Ivywarlax explică (pentru cfrtobias):

Multumesc, am incercat si nu a mers

| cfrtobias a răspuns (pentru Ivywarlax):

Incearca sa dai actualizare la windows, aici sunt si alti pasi dar nu stiu cat de sigur e... https://ro.sync-computers.com/......ur-account

| BIoody a răspuns:

Problema e simpla, pe Windows 10 exista 2 tipuri de conturi de utilizator:
1. local
2. online (cu email)
Ca si default pe un dispozitiv nou, probabil, la conectare Windws-ul incerca sa te conecteze in modul online cu email si sunt 2 probleme din care nu se poate conecta.
1. Nu este acces la internet
2. Problema la cont, gen date gresite etc
Ttotusi din ce stiu eu ar trebui sa poti sa te conectezi indiferent daca ai internet sau nu si sa schimbi contul intr-unul local.
Daca reusesti sa te conectezi, intra la setari la "conturi" si selecteaza "Conecteaza-te cu un cont local in schimb" si cel cu email nu va mai fii nevoie.
Succes