| Chhrisu a întrebat:

Problema wifi laptop. Wifi-ul functioneaza la pornirea laptopului dar dupa un moment dat se opreste,arata retelele dar nu se poate conecta, care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchizi laptopul. Bagi routerul in priza si cu ajutorul un bat de chibrit bagat in acea gaurica a routerului, tii apasat pana se intrerupe ledurile. Asa se reseteaza routerul. Asta ar fi o optiune. mia intai, scoate routerul din priza, lasa-l 10 secunde si il bagi din nou in priza. daca nu merge asa, faci pasul cu batul de chibrit. Dupa ce ai terminat faza cu batul de chibrit, pornesti laptopul si va trebuisa bagi din nou parola daca a fost modificata inainte de a reseta cu batul de chibrit.

| Chhrisu explică (pentru anonim_4396):

Routerul functioneaza fara probleme, pentru telefon si televizor merge perfect, doar pe laptop face figuri, cred ca e ceva din soft

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chhrisu):

Incearca atunci sa updatezi driverul WLAN. Daca nici atunci nu va merge...nu stiu ce sa spun. Poate e ceva la placa, pti face numai un diagnostic la un service si eventual sa il repari.