| Saskesai a întrebat:

Buna!

Am si eu o problema, mi-am reinstalat windows 7 si acum cand intru pe pc trebuie sa aleg intre windowsul nou si cel vechi.
Cum pot sa-l sterg pe cel vechi? Si sa-l am decat pe cel nou?
Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| maxb a răspuns:

Scrii in Start msconfig si acolo ai tabul boot si acolo iti apar 2 sisteme si teoretic il stergi pe al doilea nu pe cel default.

| Saskesai explică (pentru maxb):

Multumesc multt!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca instalati windows-uri incalecate...Intai se formateaza partitia, dupa care te apuci de instalat!

| RaduTN a răspuns:

Reinstaleaza iar windowsul si vezi cand te pune sa configurezi partitiile prima data le formatezi apoi dai ok, nu mai dai direct ok, ca nu te grabeste nimeni.

Bft

| valentin75 a răspuns:

Salut! Se recomanda formatarea partitiei pe care instalezi sistemul de operare. Nu e bine sa iti porneasca acelasi sistem din doua locuri, la pornire te intreaba de unde sa porneasca, adica, ai si sistemul vechi si cel nou. Reinstaleaza cum trebuie, salaveaza datele inainte si poti formata ce vrei ( mai ales partitia cu sistemul de operare).

| Dzeko7 a răspuns:

Dai Start msconfig-boot-delete pe al doilea sistem