| Sp33d7oR a întrebat:

am si eu o problema... uitati cum sta treaba: mama a cumparat o cartela orange intr-o carcasa neagra pe care scrie oferta(ce include)(orange young) problema e ca nu stiu sa activez cartela! ati putea va rog frumos sa ma ajutati? mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| alexandra_9869 a răspuns:

Buna! cartela Orange se activeaza in urmatorul mod:introduci cartela in telefon.in momentul in care vrei sa asculti nr de telefon suni la 222 apasand apoi tasta1. dupa care apelezi *100#.acolo ai Orange young optiunea 2.armeaza toti pasii pe care ii ai acolo.cred ca pentru Orange young ai nevoie si de cnp-ul tau.introduci cnp-ul si iti activezi oferta care iti convine. sper sa te descurci! bafta.

1 răspuns:
| Eileithy a răspuns:

Nu stii sa activezi cartela sau vorbesti de extra-optiunea de care beneficiezi la cumpararea acesteia? Cartela o introduci in telefon...din acel moment o poti considera activa. Deschizand telefonul, iti va cere codul pin 1( pe care il gasesti pe cartele de unde ai desprins sim-ul). Pentru alte nelamuriri, cauta in manualul de utilizare a cartelei.