| CosmynGană a întrebat:

Salut, cum as putea sa fac ca aplicatiile si jocurile pe care le descarc dupa magazin play sa mi se instaleze direct pe cardul SD?

6 răspunsuri:
| CosmynGană explică (pentru darrio2007):

Pai da dar, este pentru Android 6.0

| darrio2007 a răspuns (pentru CosmynGană):

Nu aveam de unde sa stiu ca tu nu ai 6.0. Stiu ca aplicatiile nu se pot muta pe sd decat daca rootezi telefonul, tableta etc. Dar dupa rootare nu toate telefoanele vor functiona la fel de bine.

| Clorox a răspuns:

Descarci in memoria telefonului si apoi le muti!

| nuestenimic a răspuns:

Poti sa alegi din setarile telefonului la memorie unde sa selectezi pe care o folosesti dar nu toate telefoanele au aceleasi optiuni si pe un card sd nu o sa-ti mearga app care depaseste instalarea 50 mb daca app sau jocul are 48 sau 50 cu tot cu instalare poti sa-l muti

| BoDoGFX a răspuns:

Eu unul descarc in memoria telefonului si apoi le mut