| BeatriceL90L a întrebat:

am si eu un MP4 Serioux. L-am cumparat mai exact acum 4 ani si merge exact la fel! Problema este ca acum am o unitate PC cu rulare pe windows 7, si trebuia sa instalez CD-ul ce l-am primit pentru acest Mp4 seriouz, cel putin speram ca asa va merge, dar nu merge nici asa. Vroiam sa mai pun pe el cateva melodii si mor de ciuda ca nu mai stiu ce sa-i fac. Eu nu mai vreau sa-mi fac update-uri la windows pentru ca nu va mai merge deloc, am facut la inceput. Vreau sa stiu, macar va merge cu windows 8? Sau merge numai cu xp? Nu vreau sa mint...parca am mai luat si de la sora-mea de pe laptop odata niste melodii si ea tot windows 7 are, deci, stie cineva sa-mi spuna care ar putea fi problema? Pur si simplu compul nu-mi vede MP4-le,parca nici n-as fi conectat cablul USB.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Driver USB:
Clic dr pe Computer-->Manage-->Device Manage-->Universal
Bus Controllers. Dublu clik "Standard enhanced PCI to USB HOST Controller" apoi la "driver" si "Update Driver"

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Poate o defectiune fizica/contact USB/mufe.Incearca in alt port USB/alt cablu.

| BeatriceL90L explică (pentru stlucian):

Al cablu USB merge. Scoate acel sunet specific la fel cum face si cand introduc alt cablu USB, dar atat

| stlucian a răspuns (pentru BeatriceL90L):

Driver USB:
Clic dr pe Computer-->Manage-->Device Manage-->Universal
Bus Controllers. Dublu clik "Standard enhanced PCI to USB HOST Controller" apoi la "driver" si "Update Driver"

| BeatriceL90L explică:

Le-am facut acum update, asa cum ai scris stlucian. Incerc sa vad daca merge

| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Nu mai e compatibil. Incearca compatibility setting (proprietati) si alege xp.
Dar vezi nu mai folosi xp!
Uite dc:
https://www.youtube.com/watch?v=edw95a8-hOg

| ceenaman a răspuns:

Buna. Windows 7 nu mai iti recunoaste MP4 Serioux. Si eu am avut aceeasi problema si mi-am instalat Windows XP si mi-a mers

| BeatriceL90L explică (pentru ceenaman):

Da ceenaman, dar asta scriam ca la laptopul lu sora-mea, a mers, fara probleme. E vorba cred de ceva codec-uri, stiu eu, drivere pentru ca pana acum o luna mi-am lasat windows-ul sa-si faca update, apoi am debifat aceasta functie deoarece am un windows care va expira daca mai fac multe update-uri.