| LonelySoul a întrebat:

Am telefon Nokia 6030 clasic, mi-am luat cablu de date la el si cand il bag in USB imi arata ca nu recunoaste USB-ul, am incercat sa il bag si in alte USB-uri si imi arata la fel si nici nu imi apare in My computer ca as fi bagat cablul de date.Am inteles ca e de la drivere, ca nu stiu ce trebuie sa fac...Acum cateva luni mi-am dus calculatorul la reparat si mi-au reparat hard disk-ul.Are vreo legatura asta cu faptul ca nu merge si ce ar trebui sa ii fac? MultumeschappyDau fundita.

2 răspunsuri:
| JuLien a răspuns:

Mai intai instaleaza Nokia pc suite (sau ovi suite) pe calculator. apoi selectezi din telefon de la settings->connectivity->USB data cable si alegi "PC suite". ar trebui sa-ti mearga.
la windows 7 s-a instalat luat automat drept "usb mass storage device" (si eu am nokia6303)
succes!

| JuLien a răspuns:

Scuze am citit 6303 in loc de 6030laughing
cu un telefon ca al tau am fost la service si nu au reusit sa-l conecteze cu usbstraight face