| HeiTu a întrebat:

Ieri mi-am luat telefon Nokia asha 201 si cand bag cablul de date nu imi apare la "my computer". Ce pot face?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Încearcă în alt port usb, încearcă să-i dai căutare şi instalare "manuală" pentru "new hardware", verifică dacă portul usb respectiv este "deschis"/activ, etc.

Apoi, aşa cum spunea şi al3xander, trebuie să ai în Pc Nokia Suite :
http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/201/

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dă-i un refresh, încearcă în alt port usb, încearcă să-i dai căutare şi instalare "manuală" pentru "new hardware", foloseşte un alt cablu usb ( e posibil ca respectivul să fie "defect" ), verifică dacă portul usb respectiv este "deschis"/activ, etc.

| HeiTu explică (pentru bursuc001):

Cablul usb este bun fiindca mergea la celelalte telefoane, am dat si refresh am si cautat insa nu apare deloc, e complicat!

| HeiTu explică (pentru bursuc001):

Am uitat să-ţi multumesc happya mers. am instalat atunci pe pc Nokia suite si a mers! mulţumesc din nou puppy dog eyes

| bursuc001 a răspuns (pentru HeiTu):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru HeiTu):

Încearcă în alt port usb, încearcă să-i dai căutare şi instalare "manuală" pentru "new hardware", verifică dacă portul usb respectiv este "deschis"/activ, etc.

Apoi, aşa cum spunea şi al3xander, trebuie să ai în Pc Nokia Suite :
http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/201/

| al3xander a răspuns:

Instaleaza Nokia suite