| Emma1Harte a întrebat:

Bună!
Am tot răscolit netul în căutarea unei soluții, dar nu am reușit sa găsesc. Poate ma ajutați voi.
Am șters din memoria whatsapp o conversație veche de vreun an. Acum, persoana în cauza nu recunoaște ceva ce am discutat și vreau sa ii demonstrez cu "probe" happy. Exista vreo șansa, ceva aplicație care sa ma ajute sa recuperez mesajele de pe whatsapp vechi, pe care le-am șters?
Please, help!
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, exista.
Iei o bucata maaaare de carton si-l pui la vedere (deasupra patului (pe tavan) sau deasupra televizorului, etc.) si scrii pe el cu litere mari:
"Domnia si prostia se plateste! "

| Hyperion7 a răspuns:

Singura soluție ar fi sa fi făcut un backup in momentul in care ai avut conversația.
Daca ai vreun backup făcut... poți să ștergi WhatsApp-ul și să îți reintroduci datele și pentru a-ti accesa backup-ul cu pricina.
Daca nu ai...slabe șanse

| DaniTIRB a răspuns:

Daca ai conv. backup facut, esti salvat! Daca nu, ai incurcat-o. Daca ai fi vrut sa recuperezi conv mai devreme ar fi fost mai bine, deoarece practic telefonul tau cand sterge ceva, nu il sterge la propriu, pur si simplu acei biti 01010 raman acolo, doar ca telefonul considera ca acei biti sunt spatii libere care pot fi inlocuite. Pentru ca a trecut 1 an, cel mai probabil acei biti au fost inlocuiti cu alte date.

| User257 a răspuns:

Bună nu m-ai poți recupera ce ai șters și eu am incercat să recuperez pozele cu aplicații care recuperează ce ai șters din WhatsApp daca nu ai făcut un backup nu mai poți recupera cu aplicații pentru că care spun că recuperezi sunt fake, data viitoare faci un backup cu toate conversațiile pe Google Drive.

| Emma1Harte explică:

Am backup la conversații, mereu salvez backup-ul în Drive.
Am dezinstalat și reinstalat whatsapp și nu s-a recuperat nici un mesaj. Deci nu funcționează varianta aceasta sau, cel puțin la mine, nu a funcționat.
Mulțumesc tuturor pentru raspunsuri!