| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am un bun prieten si sunt certata cu el. si ii stiu parola de la id. am intrat pe id-ul lui si vroiam sa intru si la el pe facebook. si. nu stiam cum sa ii aflu parola. asa ca i-am schimbat-o. Cum as putea sa ii aflu parola pe care o avut-o el inainte pe facebook? Se poate asa ceva?! Va rog ajutati-ma. apoi banuieste si isi poate da seama ca i-am schimbat-o eu. Dau funda celui care ma ajuta!

20 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Hm, nu prea e frumos ce ai facut. Nu cred ca imbunatateste cu ceva ca i-ai schimbat parola. Nu ai facut decat sa te cobori la nivelul lui...
Multa bafta! Si ai grija ce prieteni iti alegi!

| DragoStefaN a răspuns:

Un bun prieten? Sper sa ti-o mai dea o data pe carca cand afla ce ai facut ca asa meriti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca esti intr-o situatie... Daca esti majora, reclama-l la politie, cred ca asta stii sa faci. Dar de aflat parola lui nu stiu. Incearca sa intrebi prieteni de-ai lui, poate o stiu ei. A, scuze de situatie, iti doresc sa nu mai ajungi intr-un r***t de asta nicicand!

| Rosimina a răspuns (pentru anonim_4396):

DAca ar fi majora...AR DUCE'O CAPU sa se gandeasca putinwinking... Dar nu e.

| BEmanuel87 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ma. Tu chiar crezi tampenia asta? happy Uita-te ca zice la inceput ca are un prieten BUN - retine - apoi spune faza cu conturile si schimbarea parolei. Cand i se arunca-n fata ca e josnica la capitolul "fiinta umana" (nu mai zic ca prietena) ea vine si se apara spunand ca ala a batut-o. Vrajeala ordinara. S-a gandit sa nu pice de nesimtita si a incercat sa gaseasca un motiv. Vezi de treaba ca nu e in nici o situatie. Pur si simplu a intrat pe contul aluia si acum nu stie cum sa o dreaga ca a schimbat parola.

| anonim_4396 explică (pentru BEmanuel87):

Ok, ok, scuze, am incercat si eu sa fiu si eu de ajutor, eu de obicei raspund pe TPU la intrebari de tehnologie, n-am in general treaba cu asta

| dianaaaaax a răspuns:

Şi ai rezolvat ceva dacă i-ai schimbat parola? Dacă ăla te mai poate numi prietenă înseamnă că e fraier.puppy dog eyes. Eşti penibilă!

| dianaaaaax a răspuns:

10 ani. ce să-i ceri laughing.

| onlyme2851 a răspuns:

In primul rand, nu cred ca ar trebui sa ii mai spui "bun prieten", din moment ce tu spui ca te-a injurat(probabil in gluma sau nu si-a dat seama) si a mai si dat in tine(asta nu e deloc normal).
In al doilea rand, ori ii spui in fata ceea ce ai facut, ori face ceea ce ti-a recomandat Oniisor(oricum prietenia asta numai prietenie nu mai e, asa ca nu cred ca ar conta daca l-ai minti, mai ales ca vad ca esti genul care intoarce un rau facut).
Bafta! Sper sa dai de prieteni adevarati de acum incolo:*.

| anonim333 a răspuns:

Asta nu e prietenie.

| BEmanuel87 a răspuns:

Nu poti sa ii afli parola initiala de facebook (evident ca trebuia sa te gandesti la asta inainte sa o schimbi). Daca te-a batut si te-a injurat ai cautat consolare pe facebook-ul lui, sau care era legatura dintre cafteala pe care ai luat-o si intratul pe conturile lui? laughing

| Rosimina a răspuns:

Nu se poate afla. Si inca ceva...
ASTA SE NUMESTE PRIETENIEE?
Fata mea daca as aveam un prieten ca tine i-as da cfocwinking oh go on Nu meriti nici un scuipat!

| anonim_4396 explică (pentru Rosimina):

Ne-am certat pentru ca el ma injurat si m-a batut. Ce zici de asta? Adica eu sa fiu mai p*****a?! nicigand.

| anonim_4396 explică (pentru Rosimina):

A si inca ceva invata sa scrii. cfoc. nu cred ca exista asa ceva. limba romana domnisoara!

| Rosimina a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Doamne SUNTEM IN SECOLU 21! tu unde ai ramas? oh go on Adica VOI. ca el fiind baiat nu stiu ce *** cauta sa dea intr-o fatawinking. Dar ca va injurati...Pe o ureche iti intra pe alta iti iesewinking Dar deh...Trebuia sa faci u cv sa te razbuni nu? straight face pf..atunci asta nu se numeste PRIETEN BUN.winking

| Rosimina a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata mea e o problema eu pentru tine nu ivnat sa scriuwinking Nu stau in Romania de la 4 aniwinking Si am 19 vnu trebuie sa-ti dau eu tie explicatii din viata meawinking Dar ti'am spus pentru ca ai bagat'o p'asta cu '' invata sa scrii''winking

| Broadway a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea, las-o pe Rosimina, ca si tu prezinti unele carente in ceea ce priveste gramatica limbii romane happy

| Onisoor a răspuns:

Oooof! Stii si tu ca nu ai facut bine ce ai facut si ca ai facut-o la nervi! si sti si eu cum e! Mereu intru pe contul lui fratemiu si fac toate prostiile si el iar schimba parola si eu ia o aflu pana cand a uitat ce pareola si-a pus si a trebuit sa-si faca alt cont de facebook, Eu mereu ii spuneam ca am intrat pe contul lui ca sa il oftik, de ce nu inventezi o poveste prekum: Hei, stii ca eram odata pe facebook si a intrat unu si vorbea aiurea si a zis ca il cheama... Vlad parca... si ca ti-a spart contul ( bine nu trebuie sa zici asa dar sa-i zici ceva din care sa reiasa ca cineva i-a spart contul ) si tu, prietena buna ce esti ai intrat imediat pe contul lui si i-ai schimbat parola. Si ii spui ce parola i-ai pus (sper ca nu ai uitat-o si pe cea pe care ai pus-o tu) happy
Funda? te rog frumos!

| raluca1601 a răspuns:

Imi spui, te rog, care e legatura dintre faptul ca te-a batut si faptul ca i-ai schimbat parola de facebook? Daca e adevarata chestia cu bataia, trebuia sa inchei orice legatura cu el(daca nu ai tupeu sa le zici parintilor tai, sau sa anunti politia). Eu chiar nu vad nici macar o legatura intre faptul ca te-a batut si tu i-ai schimba parola. De ce ai facu asta? Ca sa ce? Sa vezi cu cine vorbeste, sa vezi ce face pe facebook, cui da like si la cine comenteaza pozele? Sau de ce? Ca daca ai facut-o ca sa te "razbuni" pe el, tin sa te anunt ca nu ai rezolvat nimic. Asta e prostie, nu razbunare. Daca as fi in locul lui, as da acolo ca mi-am uitat parola, si dupa ce as pune alta, as schimba si parola de la mess. Las-o mai usor cu chestiile de genul si acum vorbesc la modul general, chiar daca o sa deviez putin de la subiect, vreau sa iti dau un sfat. Cand esti intr-o relatie, incearca sa ai incredere in partenerul tau si nu mai tot faceti schimb de parole la messenger si la facebook. Pentru ca, o data ce ai parolele acestea, incepi sa fii geloasa cand o fata il intreba ce face, sau vorbeste mai dragut cu o anumita persona. Si in momentul in care devii un detetiv pe urmele partenerului tau, incepe sa se destrame relatia. Cu cat stii mai multe, cu atata ii mai rau. Stii vorba aia? Ce nu stii nu te doare. Stai linistita ca daca el vrea sa vorbesca cu altele, nu trebuie neaparat sa vorbeasca pe mess sau facebook, poate vorbi cu ea la telefon sau se pot intalni. Asa ca las-o balta cu schimbatul la parole si tot felul de mismasuri. Daca nu e sa fie al tau si e sa fie al alteia, asta e. Nu il poti tine langa tine, daca il controlezi asa, din contra, il indepartezi din ce in ce mai mult si ajunge sa caute pe altcineva care sa nu fie asa stresant si curios!

| alexandruvalentin a răspuns:

Mase poate dai ca tiai uitat parola pe emailu lui te duci ei parola de acolo si gata