| Larisaa88 a întrebat:

Am un card de memorie pe care il folosesc in aparatul foto, merge, memoreaza pozele, nu da niciun fel de eroare, insa pc-ul nu-l recunoaste. O data ce il introduc in slot, nu apare... absolut nimic (nici in my computer). Stie cineva ce as putea face sa mearga? happy Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gigel68 a răspuns:

Multe cititoare de carduri (ieftine) nu citesc cardurile mai mari de 8gb. ai putea sa folosesti cablul de date al aparatului, cititorul de card al unui laptop (pentru sdhc) sau sa cauti un cititor profesional.
daca citeste alt card si cel din aparat nu, e posibil sa fie cauza de mai sus. daca nu citeste nici un card e posibil sa fie driverul sau cititorul cu probleme.

4 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Majoritatea laptopurilor noi vad si sdhc. ai putea sa verifici daca ai driverul corect, sa cauti in cartea laptopului daca suporta sdhc. daca nu suporta poti incerca in alt calculator sau cu cablul de date al aparatului, trebuie sa functioneze. ce model de laptop ai?

| iulianpuscasu a răspuns:

Incearca cu cablul de date al aparatului daca nu reinstaleaza windowsul...sau in control panel intra la new hardwares

Răspuns utilizator avertizat
| Larisaa88 explică:

Am gasit problema. Se pare ca laptopul nu recunoaste SDHC, iar cardul este de acest tip. Acum am o alta intrebare: in aceste conditii (pozele memorate pe acest card) pot vedea pozele pe laptop folosind cablul de date (nu-l am momentan)?