| Ana213 a întrebat:

Mi am cumparat de curand un card de memorie pentru aparatul foto a-data de 8 gb clasa 6.
Il introduc in cititorul de carduri de la imprimanta si nu il vede? imi da eroare.

Se poate sa nu mearga pe Sp 3? fiindca daca nu era bun probabil nu as putea sa salvez pe el poze.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu, există mai multe tipuri de carduri. Chiar și alea simple SD se împart în doua categorii. Fiecare card reader are limitările lui, orice ar fi.
Ce ai matale acolo este card SDHC (dacă nu este alt brand, să spunem ProDuo, unde nu există limitări pe capacități). Dacă e vorba de un SDHC, e posibil ca imprimanta să nu 'știe' să lucreze cu astfel de carduri, deși SD-urile normale (sub 4GB) funcționează normal.
Majoritatea aparatelor foto se livrează și cu cablu de date pe USB sau firewire. Folosește-l.

4 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Ce eroare iti da?
Shin.

| Ana213 explică:

De fapt vreau sa il bag in claculator pozele fiindca nu imi vede aparatu foto windowsul dar ma descurc singur multumesc, i dau eu de capat.

| TzaCaNeL a răspuns:

Cititoarele de carduri sunt aiurea rau. Asa am patit si eu cu card-ul de la tel, nu mi-l citea. Posibil sa fie de la windows ca e de mult timp instalat.

| shiningstar a răspuns:

Cred ca vrei sa tragi poze la imprimanta nu-i asa, pai eu cred ca trebuie sa bagi cititorul de carduri in calculator( cel putin asa fac eu )