| larisa131655 a întrebat:

Bună! Am un card SD micro(nou) pe care l-am introdus în laptop folosind 2 tipuri de adaptoare: un adaptor de mărime normala de card sd și un adaptor USB, dar orice adaptor am folosit laptopul tot nu l-a citit. Ce aș putea face? Laptopul are Windows 10.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Laptopul nu are card reader? incearca sa il bagi in adaptor si bagat in card readerul laptopului

Din ceea ce spui este foarte posibil ca acest card microSD sa fie defect!