| Speedy69 a întrebat:

Am un card micro SD, l-am folosit aproape doua luni in telefon si dintr-o data nu l-a mai citit. Acum imi apare ca am ceva memorie ocupata pe el dar nu pot sa-l formatez din telefon. Tot ii dau formatare si scrie ca se formateaza, dupa imi scrie cartela sd deteriorata, necestita formatare, ii dau formatare si tot asa, nu face nimic si l-am bagat si in alte telefoane si cu adaptor in calculator si nici acolo nu pot sa-l formatez, imi da eroare. Ce metode as putea sa mai gasesc si oare se mai repara?

Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

Incerca cu asta (la mine a mers). https://www.ultranetworks.ro/......u-hdd.html

2 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Daca il bagi in PC, ii dai click dreapta si " Format" iti da eroare?

| Speedy69 explică (pentru Sellak):

Da,incepe sa se formateze, si dupa da eroare