| anonim0006 a întrebat:

Am un Intel core i3 4160 si vreau sa stiu daca se merita sa cumpar o placa video dedicata.M-am gandit la placile ASUS GeForce GT 630 1GB DDR5 128-bit si ASUS Radeon HD6670 1GB DDR5 128-bit.As vrea sa stiu care dintre ele este mai buna ca performante. Merita sa imi iau o placa dedicata pentru jocuri? Vreau sa justificati raspunsurile!
P.S:1Eu nu sunt un obsedat de gammimg
2. Bugetul meu maxim este de 360 lei
Dau fundita pentru cel mai convingator raspuns!

Răspuns Câştigător
| FatUglyVirgin a răspuns:

Benchmark-uri, si eu am hd 6670

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai daca nu esti mare "gamer" atunci nu schimba nimic, lasa integata.
Iar daca vrei totusi jocuri, nu lua o placa de acolo ca dai banii cam degeaba.
Prin urmare, de la 360 la ce ai mai jos nu e mare diferenta. http://bit.ly/1yIpXpn Ori nu iei nimic, ori iei o placa video calumea care sa stie jocuri daca ai sa vrei jocuri.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Hd 6670 e clar mai bun decat un 630.

| anonim0006 explică (pentru FatUglyVirgin):

Imi poti zice te rog niste motive?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim0006):

Benchmark-uri, si eu am hd 6670