| Djlsghtnquuw a întrebat:

Am un Iphone care a fost al prietenului meu,care a rugat pe cineva sa se ocupe de contul Icloud si restul. Acum eu am schimbat id-ul Apple,l-am pus pe al meu. De ceva timp,cand incerc sa actualizez aplicatiile imi cere parola de la id-ul baiatului,care e schimbata. Am umblat prin setari sa schimb id-ul ca sa pot descarca aplicatiile,dar fara folos. Nu inteleg de ce daca sunt conectata cu id-ul meu,totusi imi cere parola de la celalalt. Si nu inteleg unde sa schimb acea adresa, ma blocheaza total. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| versatile a răspuns:

Sterge aplicatiile apoi instaleaza-le iar, nu o sa mai ai problema asta, o sa tragi aplicatiile de pe contul tau de appstore iar cand trebuie sa faci o actualizare nu o sa-ti mai ceara parola prietenului.

2 răspunsuri:
| Ţîrdea_Adrian_1995 a răspuns:

Roaga-l pe prietenul tău să intre pe iCloud de pe laptop, pe browser si sa se logheze cu contul său acolo. După care sa elimine dispozitivul pe care îl deții tu

| Djlsghtnquuw explică (pentru Ţîrdea_Adrian_1995):

Nu mai tin legatura cu acel baiat, deci e imposibil sa se intample asta happy