| tiktak44 a întrebat:

Buna,am un ipod si prima oara cand am bagat muzica cu Itunes pe el am folosit laptopul,acum nu mai am laptopul si am incercat sa mai bag niste melodii de pe pc, dar ma pune sa fromatez melodiile existente pe ipod.Cum sa fac sa bag melodii fara sa formatez melodiile existente?

Răspuns Câştigător
| davidtm a răspuns:

Cred ca trebuie sa intri acolo la device. unde scrie de exemplu un nume:Andrei, iphone, ipod, ....si jos in dreapta exista buton sincronizare /depinde de itunes care l-ai descarcat poate fi in stanga butonul./..incearca sa dai sincronizare.si va merge. funda?

2 răspunsuri:
| doraz a răspuns:

Aceeasi problema a avut-o un prieten insa a formatat melodiile existente.
Nu poti copia melodiile din ipod in pc si dupa aia il formatezi, iar apoi le readaugi?

| DAAAAN a răspuns (pentru doraz):

Este posibil, si eu am mai facut asa de cateva ori ca sa nu pierd melodiile care le aveam pe ipod dar din nefericire nu mai stiu sigur cum am reusit... tin minte ca am bifat in itunes casuta care ma lasa sa folosesc ipodul ca pe un stick si apoi este un dosar ascuns (hidden) pe ipod unde se afla muzica