| Fill0 a întrebat:

Bunahappy
Am un laptop Acer, si dupa ce-l pornesc se blocheaza, de ce?happy

Răspuns Câştigător
| r3ally a răspuns:

Incearca sa il scanezi poate ai vreun virus ceva. De la hard disk nu cred ca e pentru ca in general nu te lasa sa intri deloc in windows sau ti se inchide automat. Nu se incalzeste laptopul daca il folosesti mai mult de 10-15 min? La mine tot la fel se bloca si se inchidea singur dar era si foarte cald mai ales in partea stanga a tastaturii si era de la fan-ul ala care raceste laptopul. Poti sa incerci totusi sa ii instalezi alt windows si daca problema persista intri in bios si ii testezi hard disk-ul, memoria (ram-ul) si vezi daca e totul ok!

9 răspunsuri:
| Dragosh195 a răspuns:

Pentru ca nu ai ales categoria corectahappy

| r3ally a răspuns:

Se blocheaza in ce sens? Adica nu intra in windows si ramane asa? Se deschide si programele raman blocate? Explica putin cu mai multe detalii daca vrei un raspuns cat se poate mai corect! happy

| Fill0 explică (pentru r3ally):

Buna r3ally.
Il pornesc, si daca vreau sa intru in my computer sau in orice alta aplicatie se blocheaza, si nu ma mai lasa sa fac nimic.
Raman programele blocate, daca as instala alt windows ar merge?
Eu am acum windows xp sp 3.

| Fill0 explică (pentru r3ally):

Am instalat un alt windowshappy
Multumesc pentru ajutor.

| r3ally a răspuns (pentru Fill0):

Nu ai pentru ce :* Multumesc si eu pentru funda :*

| r3ally a răspuns (pentru Fill0):

Incearca sa il scanezi poate ai vreun virus ceva. De la hard disk nu cred ca e pentru ca in general nu te lasa sa intri deloc in windows sau ti se inchide automat. Nu se incalzeste laptopul daca il folosesti mai mult de 10-15 min? La mine tot la fel se bloca si se inchidea singur dar era si foarte cald mai ales in partea stanga a tastaturii si era de la fan-ul ala care raceste laptopul. Poti sa incerci totusi sa ii instalezi alt windows si daca problema persista intri in bios si ii testezi hard disk-ul, memoria (ram-ul) si vezi daca e totul ok!

| Fill0 explică:

Stiu ca nu este categoria potrivita, dar este cea mai vizitata, si am nevoie de un raspuns astazi.
happy

| Fill0 explică:

Si uneori cand se blocheaza scoate un sunet ciudat, il am de mult timp, si aseara am intrat pe messenger si l'am stins de la ''buton'', poate fi si din cauza asta?

| razor92 a răspuns:

Buna, schimba windowsul, apropo ce windows ai?

| filipscridon a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza windows-ului (cand se aduna prea multi virusi, nu se mai inteleg intre ei). fa un backup de date si reinstaleaza sistemul de operare. daca tot are probleme, atunci ai nevoie de o testare mai serioasa - posibil ca o piesa sa fi cedat.