| Nikolassss a întrebat:

am un laptop, am windows xp pe el si cand intru il pornesc si in 5 secunde da bluescreen eroarea albastra si se restarteaza si am niste proiecte salvate si vreau sa le salvez neaparat nici in safe mode nu intra!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Daca mai ai inca un PC in afara de asta, iti dau o solutie care pare putin complicata, dar nu e. Descarca Ubuntu live CD:
http://www.ubuntu.com/download/desktop
il treci pe un CD, bootezi de pe CD (nu instalezi Ubuntu) si va intra in Ubuntu. Navighezi in PC si salvezi ce vrei, unde vrei.
Daca nu ai PC, instalezi XP si cu programe de recuperare fisiere de pe partitii formatate sa speri ca vei recupera acele documente (uneori merge, alteori, nu).

3 răspunsuri:
| AlexXD14 a răspuns:

Poti incerca sa il desfaci si sa scoti ramii
si apoi sa-i inversezi la PC merge
sau incearca sa reinstalezi windowsul
(mie mi s-a intamplat pe PC si nici nu puteam sa reinstalez windowsul se bloca, se stingea inainte... dar faza cu ramii a mers)

Răspuns utilizator avertizat
| OnAea1984901 a răspuns:

Daca reinstalezi windowsul nu iti va reseta memoria.Incearca sa salvezi fisierele pe stick, nu pe cd/dvd e mai bun si se citeste mult mai repede.Sau iti poti cumpara un hdd extern dar e cam scump 500 lei.