| AlexAttac a întrebat:

Buna,
Am un LG p350.Am android 2.2.2 pe el.Stiu ca este cam vechi dar nu vreau sa iau altul pentru ca mi s-a ars unitatea si parintii au zis ca nu imi mai iau altul pentru ca nu sunt responsabil.Ma rog, nu vreau sa intru in detalii.
Deci vreau sa bag pe el Cyanogenmod 7.2 dar mie putin frica. Daca se strica.Si am auzit ca se poate brickui.Ce inseamna brickuire?
Si daca se intimpla cum o rezolv? Sau cum trec la androidul din fabrica?
FundaVOT cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| raducuu a răspuns:

Daca se brickuieste nu mai ai ce face. Ia-ti adiolaughing Daca instalezi alt androoid iti cade garantia si daca ti se intampla ceva la fel ia-ti adio.big grin Cel mai bine e sa vezi daca e vreo versiune officala la 2.3 sau 2.3.4 (ar trebui sa fie).

| AlexAttac explică (pentru raducuu):

Da dar daca este versiune officiala nu se poate brickui sau altceva?

| raducuu a răspuns (pentru AlexAttac):

Nu.Te duci la setari ->despre telefon->actualizare software

| AlexAttac explică (pentru raducuu):

Am facut asta dar nu a instalat android, doar a modificat softul de la Lg p350-V10c la p350-V10g