| Alex_Bratu_1997 a întrebat:

Cum imi upgradez androidul 2.2 cu un android 2.3 pe un LG OPTIMUS ME P350
Plz cine me poate ajuta ii dau funda
Vreau un raspuns cu fiecare pas
Multumesc.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon NU are ( şi nu va avea ) update OFICIAL la Android 2.3 - vezi linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_me_p350-3735.php

NU se poate ce vrei tu decât dacă faci root şi instalezi custom-ROM; ceea ce NU îţi indic deoarece telefonul este FOARTE slăbuţ şi NU va duce altă versiune de Android!

Toate cele bune.

| angi_4331 a răspuns:

Daca nu ti-a aparut sus la notificari update-ul oficial de la LG, inseamna ca trebuie sa mai astepti putin pana apare, asta daca vrei sa o faci sigur si fara riscuri.