| Ionut_7740 a întrebat:

am un monitor Benq de 19 inch, intr-o zi observ cum imaginea de pe destop o ia razna si vad doar dungi verticale multicolore. Ma duc cu el la service, imi spune prima data cum ca ar fi sursa, dupa imi spune ca e Display-ul. Chestia e ca cica oamenii l-au facut luand o un display de la un monitor care avea sursa arsa. Ajung cu el acasa si dupa nici mai putin de o ora oberv ca se vede cu purici si cu pete verzi de culoare. Pareri? Sunt disperat.

6 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Faza e ca un monitor cand e "obosit" trebuie sa-i respecti decizia si de a-l "ingropa" cu demnitate, multumindu-i pentru imaginile clare si filmele redate. nu te complica cu reparatii. o sa te coste de o sa regreti cand o sa se strice dupa o saptamana. cumpara unu nou

| furios4you a răspuns:

Lon3r: si monitoarele au sursa de conversie din 220 in habar nu am cati voltibig grin

| Broadband a răspuns:

Benq is crap

buy Philips

| Piq a răspuns:

ai overclockat vreo componenta prin calculator? mie de obicei la procesor imi facea asa...si chiar si de la palca video

| Ionut_7740 explică:

L0N3R am postat asta pentru ca astept niste sfaturi, sper sa fii destul de matur sa intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu a mentionat despre ce sursa era vorba, de la pc sau monitor.