| aruaLanataC a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace 4 si astazi dupa ce l-am scos de la incarcat am vazut ca au disparut toate aplicatiile de pe el. Tot ce am mai gasit in meniu sunt setari, calculator, ceas si google.Pana si widget-urile au disparut (in afara de vreme si lanterna). Le-am gasit in manager aplicatii pe toate, dar sunt dezinstalate. Are cineva idee cum le pot instala din nou, sau ce s-a intamplat?

1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

Nu cumva ai baga card de memorie in el si ai mutat tot in card ca sa faci economie de spatiu? Foarte multe aplicatii te lasa sa le muti dar dupa un restart la telefon nu mai merg. Daca nu, de instalat le instalezi inapoi de pe google play de la tine din proful, acolo la apps and games/installed sau library gasesti tot ce ai instalat pe telefon.