| greenie a întrebat:

am un stick de 16 Gb,cand vreau sa copiez pe el ceva,stickul fiind gol imi zice"the disk in the destination drive is full"am incercat sa-l formatez dar tot nu merge,ce trebuie sa fac sa mearga, daca ma poate ajuta cineva, dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Salut,
Intra in Start-> Run-> devmgmt.msc si OK.
Gaseste driverul de USB care se afla mai jos de Disk Drives dai click dreapta pe el si Properties.
Dai click pe casuta cu Policies si selecteaza optiunea cu "Optimize for performance", apoi OK.
Acum intra in My Computer si formateaza stick-ul.
Daca nu a mers incearca sa creezi un folder cu numele "temp" oriunde pe calculator si pune fisierele care vrei sa le copiezi pe stick in folderul creat, dupa copiaza-l pe SD card(stick).
Mult noroc, o sa-ti urmaresc intrebarea si o sa incerc sa te ajut cu mai multe solutii daca nu ai putut rezolva.

| greenie explică (pentru Slavian):

Multumesc Slavian, am urmat instructiunile si acum merge stickul...

| Ilina_Alexandru_1998 a răspuns (pentru Slavian):

Salut, si eu am aceeasi problema, tot cu un stick de 16 Gb. Ti-am urmat pasii, dar tot nu merge. Ce sa mai incerc?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai Propreties pe el din My Computer ce iti arata? Nu arata cumva tot discul albastru si ca este in format Raw?

| ICEbalI a răspuns:

Intri la format : file sistem, schimbi formatul
bafta.