| cristycomf a întrebat:

am un stick de Orange internet si nu merge pe laptop dupa ce am pus alt stick de la cosmote care a mers, am dezinstalat cosmote-ul.Se instaleaza Orange-ul dar nu imi da butonul conect.
Ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca modem-ul functioneaza pe alt calculator, inseamna ca problema este in laptop, nu in modem. Iti recomand sa reinstalezi sistemul de operare. Daca doresti poti apela gratuit de pe un numar Orange la serviciul de date 408, pentru a primi ajutor in situatia ta.

O zi placuta,
Orange Helper

3 răspunsuri:
| Ionutzu_6007 a răspuns:

Posibil sa nu fie bun stikul respectiv

| Ghost13 a răspuns:

Pai un Modem trebuie intai activat.
Pentru activare ar trebui sa se ocupe cei de la Orange, da' ei cum nu prea au timp ar trebui sa ii suni si dupa o sa ti-l activeze.

| cristycomf explică:

Merge pe alt laptop si are driver-ul inclus, dar pe asta nu merge...cosmote-ul a mers si el inainte