| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am un telefon la abonament de la Vodafone, si vreau sa-l decodez, si asta rezulta pierderea garantiei?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il decodezi tu sau il duci la un nene care se pricepe, da, pierzi garantia.

| Alexul99 a răspuns:

Deblocarea terminalelor poate fi efectuata in reprezentantele Vodafone ( inclusiv in magazinele Sayfone, Petrocom si Vegastel).

Pentru acest proces ai nevoie de factura de achizitie si actul de identitate. Daca alegi sa decodezi telefonul intr-un service autorizat Vodafone, atunci nu vei pierde garantia.