| ParvuDoina a întrebat:

Bună, am un televizor Vortex și s-a blocat nu mai primește nici o comandă și pe ecran scrie " wistom share smart cloud tv ". Ce să fac?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate i smart cardul din el ca are o eroare

| ParvuDoina explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are card!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ParvuDoina):

Dar nu am inteles este televizor cu tub sau este lcd il folosesti prin decodor humax sau doar prin antenă

| Wr3nch a răspuns:

Sa mergi cu el la service sa il resofteze.

| dannyel86 a răspuns:

CristiDinBucuresti a oferit pentru un alt model Vortex pasii pentru resetarea televizorului. Chiar daca se restabilesc setarile din fabrica si o iei de la capat, tot e mai bine decat imaginea blocata de pe ecran. Nu e garantat ca va functiona, dar nu piezi nimic daca incerci.

"Pentru a reseta tv ul urmeaza 5 pași: Pasul 1 apăsati butonul power de pe televizor pentru a l pornii, pasul 2Îndreaptă telecomanda spre televizor si ține apăsat butonul exit timp de 12 secunde, pasul3 Apasă butonu lsăgeată stînga de pe telecomandă. pasul 4 Apasă enter, de pe telecomandă pentru a reseta televizorul, tv ul se va oprii singur, pasul 5 si ultimul Porneste din nou televizorul apăsînd butonul Power, acum poți reconfigura televizorul. Succes."

| ParvuDoina explică (pentru dannyel86):

Nu merge!

| dannyel86 a răspuns (pentru ParvuDoina):

Imi pare rau ca nu s-a rezolvat! sad
Daca e in garantie, merita reparat. Daca nu mai e in garantie, te orientezi in magazin spre un alt model de televizor, diferit de Vortex (ca sa nu mai intampini aceeasi poveste pe viitor).

| ParvuDoina explică (pentru dannyel86):

Nu este în garanție.

| VoidEternal a răspuns:

Scoate-l din priza, lasă -l 30 de secunde și vezi daca isi revine.

| ParvuDoina explică (pentru VoidEternal):

Nu merge am încercat!

| HerdaGabrielCristi a răspuns (pentru VoidEternal):

Buna seara am si eu un televizor vortex ramane imaginea blocata nu raspunde la nici o comanda din telecomanda.