| Capsunicaaaa a întrebat:

Am un Vodafone Smart 4 si imi tot aparea ca anumite aplicatii se inchid, dar fara sa intru pe ele, iar cand il inchideam abia puteam sa il deschid. Trebuia sa scot si sa bag bateria de foarte multe ori ca sa se deschida. L-am scanat cu CM Security si spunea ca am un virus transmis prin MMS si mi-a dat sa citesc un articol. Acolo era vorba despre virusul Stagefright. Dupa aceea imi zicea sa apas undeva ca sa se rezolve problema, iar apoi zicea ca nu mai am niciun virus. Nu stiu daca am sau daca am avut acest virus pentru ca nu am primit niciun mesaj MMS si nici nu am deschis vreunul. Mai tarziu imi aparea "Aplicatia Launcher s-a oprit" si chiar daca dadeam ok tot aprea. In continuu. Si nici nu puteam sa vad fundalul. M-am dus la setari si am dat la revenirea setarilor din fabrica. De atunci nu se mai deschide. Am intrat si in modul recovery si am dat reboot si nu s-a intamplat nimic. DACA STITI CE SA FAC, AJUTATI-MA VA ROG!

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Du-te cu telefonul la un service GSM să-ți reinstaleze softul.

| Capsunicaaaa explică (pentru RaduTN):

Acum o saptamana a fost in service si i-au reinstalat softul...