| bodyguardsmecher a întrebat:

Am avut un virus care mi-a blocat Microsoft Security Essential si am instalat Malwarebytes Anti-Malware si am scos virusul.
Am scatat dupa si imi zicea ca totul e in regula, problema e ca Microsoft Essential Security a ramas blocat pe At Risk!
Ce pot sa fac ca sa isi revina!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Strtezi in safe mode si dai scanare totala cu malwarebytes. apoi incerci sa dezinstalezi essential security. daca vrei il reinstalezi sau pui un antivirus free mai bun. am inteles ca dintre cei free Avira free 2014 se misca si detecteaza bine. dintre cei de plata iti recomand bitdefender sau norton

| zozoradoi a răspuns:

Cea mai buna varianta ar fi un restore system cu o zi inainte sa iti intre virusul.
bafta!

| bodyguardsmecher explică (pentru zozoradoi):

Stiu sa fac un System Restore, problema e ca nu stiu cum sa pun data de ieri...