| Ursu12 a întrebat:

Am urgenta nevoie de ajutor! De 3 zile incoace tasta CTRL al calculatorului se comporta uneori ca si cum ar fi apasata chiar daca nu este... tastatura nu este de vina 100%, va rog sa imi dati cateva indicatii folositoare (nu de genul curata tastatura) dau funda. va multumesc happy

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De unde stii ca tastatura nu e de vina? Ai probat cu alta?

| IuliiChiştooc a răspuns:

Pai depinde si pe ce limba e setata.La mine tastatura facea figuri cand aveam setata pe romana.Cand incercam sa o setez pe engleza nu functiona. Practic o luase razna si daca apasam de exemplu pe "e", scria "l" ceva de genul. Unele probleme vin si de la praful acumulat de calculator/laptop etc. Eu l-am la reparat si problema era ca avea mult praf. Incearca sa il cureti, sa rogi un specialist in acest domeniu sa te ajute, parerea mea. #Succes!