| Ursu12 a întrebat:

Am urgenta nevoie de ajutor! De 3 zile incoace tasta CTRL al calculatorului se comporta uneori ca si cum ar fi apasata chiar daca nu este... tastatura nu este de vina 100%, va rog sa imi dati cateva indicatii folositoare (nu de genul curata tastatura) dau funda. va multumesc happy.

8 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Vezi in control panel, la ease of acces center, make the keyboard easier to use. Debifeaza tot ce se poate de acolo.

| Ursu12 explică (pentru CinevaNou):

Imi poti spune mai exact? mersi

| CinevaNou a răspuns (pentru Ursu12):

Nu pot sa cred ca nu-l gasesti. Ce windows ai?

| Ursu12 explică (pentru CinevaNou):

Xp

| CinevaNou a răspuns (pentru Ursu12):

Oh, atunci nu e de la asta. Cum de esti atat de sigur ca nu-i de vina tastatura?

| Ursu12 explică (pentru CinevaNou):

Am cautat pe internet si am gasit multi oameni cu aceeasi problema ca si mine si unii spuneau ca au schimbat tastatura cu una noua dar degeaba

| CinevaNou a răspuns (pentru Ursu12):

Nu e o idee buna sa te bazezi pe chestii de genul asta, cel mai sigur incerci cu alta tastatura. Daca totusi stii ca ai instalat programe dubioase(gen soft pentru tastatura) sau altceva legat de hotkey sau virusi, reinstaleaza windowsul... sau macar booteaza in safemode si vezi daca acolo se mai intampla.

| Ursu12 explică (pentru CinevaNou):

Mersi mult de ajutor dar am rezolvat pana la urma...a fost nevoie sa caud CD-ul tastaturii si sa-l reinstallez din nou. Norocul meu ca l-am gasit