| anonim_4396 a întrebat:

Buna as dori sa i-mi iau o combina muzicala sau un sistem audio, dar nu ma prea pricep la chisteiile ce tin de audio.
Ma intereseaza ceva de calitate cu bass reflex fara din ala care baraie + impedanta buna si sa recunoasca cat mai multe codecuri.
Astept opinii si dezbateri pe tema asta, si nu in ultimult rand tin sa multumesc mult pentru ajuor!

Stiam pe cineva care avea o sonrizare in masina de.....niste boxe...ce sa mai, se auzeau super si clar dar mai ales bass-ul!

11 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Sa-ti spun ceva:impedanta(reziztenta interna a difuzorului) nu tine de calitatea sunetului atata timp cat e cu un pic mai mare decat iesirea din sistemul audio.Acum TU unde vrei o sonorizare buna:in masina sau in camera?

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

In canera bineintkes numa c aam facut o paranteza referitor la nasina.

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

BUN camera ce ai vrea:5.1 cred ca vrei.AR TREBUI SA INTREB cam cat are camera metri petrati si posibilitate de a pune sateliti+ subwoofer.
SA STII CA NU AI NEVOIE DE O PUTERE MARE.
Casa se auda super.
Cauti calitate? S-au performata.

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Si si

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

Si care ar fi limita pentru aceasta investitie?

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum a spua si Greta_Sergiu la un pret rezonabil uite aici:
Genius SW-HF5.1 5050 v.2
si cam asa arata:
http://images9.okr.ro/......00_700.jpg

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

E decizia ta clar. Uite ceti recomand eu pentru combina/sistem audio:
http://www.emag.ro/......ENXHDBBBM/
S-au alage tu:http://www.emag.ro/sisteme-audio/pret,intre-500-si-1000

| Andrei_Cioloca_1977 a răspuns:

Astea sunt cele mai bune
(parerea mea) : http://www.emag.ro/......0XHDBBBM/; Am din astea si sunt ff bune, sunet perfect.

| Sergiulake2014 a răspuns:

Boxe Genius SW-HF 5.1 4500, 125W RMS, Wood costa 479 Lei si are foarte multe comentarii pro pe emag.Au si bassul foarte puternic.