| cips97 a întrebat:

Buna as dori si eu un sfat in legatura cu achizitionarea uni laptop. Mi-as dori un laptop cu o rezolutie de top si performante audio. In general l-as folosii pentru internet muzica filme si pentru word powerpoint etc. daca puteti sa imi recomandati ceva pana in 30 de milioane. dau funda P.S. Nu vreau produse Apple

10 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Nu ai specificat daca laptopul vrei sa fie nou sau second hand. e un amanunt foarte util, sa stii...

| Razvanp69 a răspuns (pentru andreutz):

Se risca foarte mult daca vrea un laptop second hand

| Cybertrust a răspuns:

Ai putea arunca o privire la Asus X75VD-TY001D cu procesor Intel® CoreTM i5-3210M 2.50GHz, Ivy Bridge, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 610M 1GB, FreeDOS. Are diagonala mare, pentru filme si jocuri si o calitate destul de buna.

| ovidiu8msn a răspuns:

Ai un buget foarte generos.
Cred ca cel mai bine ar fi sa cauti unu in oras la tine si nu pe net. La un magazin de specialitate ei iti vor explica orce intrebare ai avea si iti pot da sfaturi mai bune decat noi. In plus daca ai vreodata o problema cu laptopul sti exact unde sa mergi cu el. Eu iti recomand sa cauti unu cu:
-HDD 500 sau 1TB.
-4 GB RAM
-DDR3
-2 nuclee (sau mai multe)
-2, 60 GHz
- eu am placa video: AMD radeon HD 6530D. Imi functiioneaza majoritatea jocurilor.

| Razvanp69 a răspuns:

Pai cu 30 de milioane e un ASUS A55 cu procesor inel core i7 in 2. 3GHZ si rezolutie full hd, ecranu de 15.6 inci 750HDD 6GB rami DDR3, are si HDMI, baterie in 6 celule..etc daca il cauti o sa vezi mai multe informatii.

| Razvanp69 a răspuns:

E un ASUS A55 cu Intel core i7 2.3GHZ 6GB rami cu 750HDD in 7600 rotatii 15.6 inci rezolutie full hd cauta-l si o sa gasesti mai multe informatii pentru el si nu depaseste 30 de milioane

| vrelian a răspuns:

Cauta la Sony online ca au ei scule de laptopuri si asa cum vrei tu.au si cu touch screen si ful high definition.acum nu stiu daca delivereaza in Romania dar te uiti macar.www.sony.com eu de acolo am luat un all in one de 24 inchi.nici nul auzi niciodata.merge struna.am avut si laptop tot de la vaio si la fel nici nul auzi ca merge.incearca vezi daca vind si in europa.cu 1000$ iti poti cumpara i7 si cu multe chestii performante.bafta

| LiviuTPU99 a răspuns:

Cel mai bun dupa mine costa 2000 si ceva de dolari da merita are 8GB memoria video, are 17.3-inch,procesor intre 2. 9GHz – 3. 8GHz, 920-by-1080 pixels (Full HD), poate ajunge si la 38 de GB RAMI si se numeste Eurocum Scorpius.Mai bine ai strange pentru asta.

| Cameleonnn a răspuns (pentru LiviuTPU99):

El vrea performanţe audip şi video şi tu ii dai pentru jocuri?

| BoogdanN a răspuns:

Laptop Asus X55VD-SX089D cu procesor Intel® Pentium® B980 2.40GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce 610M 1GB, FreeDOS, Matt Blue

si eu am pus o intrebare asemanatoare cu a ta si m-i s-a recomandat asta e de pe emag.ro si nu mai stiu cat era, dar e sub 2000 de lei.