| Anakarateka a întrebat:

As vrea sa cumpar un PC de gaming. Vreau sa imi spuneti niste PC-uri foarte bune de gaming.Pretul maxim sa fie de 50 de milioane.Nu vreau sa arunc banii pe fereastra si chiar as vrea un PC pentru gaming foarte bun. Puteti sa imi spuneti opiniile voastre?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

PEntru un sistem ca asta iti recomand sa schimbi si monitorul cu unul FullHD. Pentru cel actual sistemul va fi overkill.
Eu iti recomand urmatorul sistem: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/559258/
- ai o placa de baza buna pe care vei putea OC-a CPU lejer pana in 4.3-4.5 GHz;
- procesor quad-core Ivy cu multiplicator deblocat;
- cooler potent care iti va tine CPU-ul rece;
- 8GB RAM 1600MHz;
- HDD de 500GB;
- sursa Seasonic de calitate care va tine sistemul fara probleme;
- GTX 660Ti de la Gigabyte care va rula absolut toate jocurile la detalii maxime;
- carcasa aerisita si bine ventilata care va permite si un wiremanagement bun;
- monitor LED 23" FullHD.

Daca ai si alte intrebari?

| Anakarateka explică (pentru IulianP):

Multumesc mult! E de nota 100 raspunsul tau si chiar ma ajuta si ma va ajuta foarte mult!

6 răspunsuri:
| torsi a răspuns:

Http://www.emag.ro/......E67BKBBBM/ e perfect pentru gaming

| IulianP a răspuns (pentru torsi):

Este extrem de slab acel PC. Cum naiba sa cumpere o placa video asa de slaba cand in bugetul asta intra lejer si un GTX 680. Platesti doar brand-ul la el.

@SPYRYT - este chiar indicat sa-si faca un sistem pe componente deoarece iesi mult mai ieftin si iti alegi si ce componente "bagi" in el. Plus ca ai avantajul garantiei pentru fiecare componenta in parte.

| IulianP a răspuns:

Iti faci un sistem foarte performant in banii astia. Raspunde la intrebarile astea pentru a te putea ajuta:
Cand faci achizitia?
Faci OC?
Monitor ai? Daca da, ce rezolutie are?

| Anakarateka explică (pentru IulianP):

As vrea sa il cumpar cat mai curand.Da, fac overclock si am monitor cu rezolutia maxima de 1440 by 900pixels. Daca nu e bun monitorul acesta, ce imi recomanzi? Multumesc!

| SPYRYT a răspuns:

Eu iti dau un sfat uitate care are cei mai multi GB la RAM 8 sau 12, si sa fie un procesor de vreo 3. 0Ghz sau si mai mare la placa video nu ma pircep asa bine, dar si HHD sa vie de vreo 2000 GB, si eu am vreo 500 GB si de abia imi ajung, mai bine cumpara unu de nou si nu-l face pe piese ca o sa ai probleme stiu multe cazuri. bafta