| LoVeLiFeEe a întrebat:

as vrea sa-mi cumpar laptop, dar nu stiu ce marca sa fie. Voi ce-mi recomandati? il vreau pentru internet, adica mess, facebook, poate cateva jocuri, si sa mai pot vedea din cand in cand cate un serial pe netwinking. Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Asus, eu am Asus sunt foarte multumit de el, si face tot ce ai enumerat tu mai sus, nu a fost nici prea scump, oricum daca iti iei, sa nu dai mai mult de 2000 lei pe el, nu are sens pentru ceea ce ai tu nevoie!

| BANN3R a răspuns:

Apple
Sony
Dell

cele mai bune 3 firme

la restul cu timpul se dezlipeste chipsetul.

| BANN3R a răspuns:

Apple
Sony
Dell
daca nu-l folosesti mult e ok si Toshiba

oricum, orice laptop ti-ai cumpara, ia-ti si un cooler extern la el. ca sa nu il omori happy. Si bateria sa o scoti din el cand il folosesti in casa, deoarece daca folosesti laptopul cu bateria in interior ( si pus si in priza ) o sa distrugi bateria foarte rapid

| John1973 a răspuns:

Cumparal pe acesta este foarte bun http://bit.ly/1yWjOrn

| ImiUrascViata a răspuns:

Pai cele mai bune sunt de 50 milioane dar si cele la 20 milioane(si eu cred ca sunt si mai ieftine 16-18mil) in sus sunt bune. Stiu ca AMD este facut pentru jocuri si iti trebuie rami(de la 1GB la 4GB parca) si placa video foarte buna(1GB in sus) ca sa ai pretentii la jocuri bune. Depinde ce jocuri vrei sa utilizezi si sa stii ce ai cumparat, te uiti la recomandarile fiecarui laptop pana iei unul bun(sau nu daca nu-ti surade pretul laughing ). Si da, Asus era bun Dell, parca erau doar 2 care nu erau bune dar nu mai stiu care laptopuri. Sau ceri parerea unui specialist dar sa nu te abureasca cand tu spui: -vreau aia; si el spune: -iti recomand asta dar vezi ca merge c-am greu si nu va fi o diferenta (este o pacaleala ca sa platesti mai mult cred deoarece din asta putem spune ca habar nu are individul tongue ). Succes si sa ai grija sa iei de la o firma de incredere si ca sa fi 150 % sigur cauti cu asigurare. Acum totul depinde doar de tine, cu funda sta mai bine comentul meu apropo big grin!

| ImiUrascViata a răspuns (pentru ImiUrascViata):

-era sa uit sa te mai uiti la durata bateriei si daca se incalzeste prea tare (aici poate fi coolerul intelegi) si la accesori c-am atat ^^.

| Anamaria0022 a răspuns:

Iti recomand Asus sau Acer
bit.ly/2dGIeCj

| crina01 a răspuns:

HP eu il am de doi ani si este foarte bun si ieftin cred ca printre cele mai ieftine si este perfect pentru ce ai tu nevoie
Funda
pls

| MOOVEMEX a răspuns:

Aproape orice firma este ok, eu una am un netbook Sony, e ok, are memorie bunicica... Eu tot pentru asta il am, mess, facebook si youtube.

| specialistul2013 a răspuns:

Buna! Tocmai am dat peste un laptop care cu siguranta va fi pe placul tau http://laptop-hppavilion.blogspot.ro. Funda, daca merit :)

| Miron_Mihaela_1988 a răspuns:

Pentru cei care inca nu s-au decis ce laptop sa isi cumpere si au un buget mai limitat cei de la

ITGalaxy vin cu o oferta incredibila de pret de numai 1349.99 RON pentru un Notebook Asus AMD dual

core memorie de 4GB si HDD de 320Gb
http://www.itgalaxy.ro/......gb-hd6290-

35591.html