| Anonim8181 a întrebat:

Buna, as vrea să știu dacă pot opri pe un timp nelimitat updaturile de android software la o nouă versiune oficială?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Accesezi Settings - Despre dispozitiv (sau ceva asemănător, în funcție de producător)
Apeși in partea de sus pe numele sau logo-ul interfeței (One UI la Samsung, EMUI sau Harmony OS la Huawei, RealmeOS la Realme, MIUI la Xiaomi, OxygenOS la OnePlus, etc)
Si in partea de sus dreapta, în fereastra ce apare, ai de obicei 3 puncte sau 3 linii, reprezentând Setări suplimentare.

Acolo găsești Auto Updates, si setezi opțiunea pe OFF.
Update-urile nu te vor mai deranja de la sine, trebuie sa vii aici din nou și sa apeși pe Search for Updates, buton care se afla pe lângă opțiunea de Auto Updates și el.

1 răspuns: