| XxXLoredanaXxX a întrebat:

Buna! As vrea si eu sa stiu cum pot sa setez laptopul sa se opreasca automat la 3% baterie. Stiu ca e o intrebare putin ciudata, dar chiar am nevoie sa stiu cum il pot seta. Dau funda!
P.S. Am laptop Acer, cu Windows 10.

Răspuns Câştigător
| ZiKDavidZiK a răspuns:

Bună stiu eu! Încă ceva nu este o întrebare ciudată, întră aici https://superuser.com/questions/283434/make-computer-shutdown-if-battery-50 Poți să îți alegi tu procentaj-ul la care să se inchida laptop-ul

| Bula a răspuns (pentru ZiKDavidZiK):

Acesta este valabila sub Windows, dar intai trebuie calibrata bateria!
Programe de calibrare se gasesc pe site-urile producatorilor, dar se pot folosi si alte programe de calibrare (unele chiar fac si gestionarea opririi laptop-ului, in cazul descarcarii bateriei).
Trebuie citite si respectate instructiunile de folosire!

| XxXLoredanaXxX explică (pentru ZiKDavidZiK):

Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Celestina003 a răspuns:

De la setări, sau uită-te la video pe YouTube