| porumbitzza a întrebat:

Azi dimineata cand mi-am aprins laptopul mi-a aparut optiunea aceea cu Start Win Normally, Safe Mode, Safe Mode Networking si mai vreo 2 optiuni. Problema e ca nu vrea sa porneasca. Oricare optiune as alege...merge pana apare logoul Windows sa se incarce si revine inapoi la meniul cu alesul optiunilor. Ce ar putea sa aiba? Aseara a mers normal, nu mi-a facut nicio problema. Astept raspuns. Mersi!

Răspuns Câştigător
| Dany2335 a răspuns:

I-a fai daca stii din Bios o restaurare totala a systemului cu optiunea''Lot of by dealuft'' si daca nu isi revine trebuie reinstalat. Daca stii sa reinsalezi PC-ul tu; si nu iti booteaza Cd-ul/Dvd-ul sau Usb-ul atunci vezi din Bios ca ''First Boot Device''sa fie asa:1)Cd/Dvd sau Usb Fdd(Flash Disk Drive)
2)Hdd(hardu)
Daca l-ai instalat si nu iti porneste(ca de obicei nucleul systemului schimba device-ul din Bios)Faci asa:1)Hdd
2)Cd/Dvd sau Usb Fdd
Daca nu stii sa il instalezi sau sa il restaurezi chemi tu pe cineva si iti rezolva treaba.
Oricum worrieducces!

1 răspuns:
| zacrazy a răspuns:

Reinstaleaza-l; altfel te enervezi si pierzi timpul degeaba.