| LanaDelRayFan a întrebat:

Buna! Azi dimineata m-a sunat curierul, insa din pacate era pe silentios. M-am uitat pe awb si la ultimul status al comenzii scrie AVIZAT. Ce inseamna asta? Voi mai primi coletul? Pentru ca am sunat de 5 ori inapoi si nu mai raspunde acum. multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ti-a lasat aviz sa mergi sa ridic pachetul, fiindac nu te-a gasit acasa.
Continua sa-i suni si daca nu raspund, mergi la sediul lor sa ridici pachetul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, îl vei primi, dar înțelege-te cu ei asupra orei de livrare.

| mihai69 a răspuns:

Firmele de curierat trebuie să încerce livrarea de două ori. Deci mâine ține telefonul pe volum maxim!

| LanaDelRayFan explică:

Va multumesc frumos tuturor, am rezolvat!

| Mirris a răspuns:

Suna înapoi la acel număr și vezi ce e de făcut.Si eu am pățit odată la fel, am sunat, însă din păcate era la o distanta destul de mare că sa se mai întoarcă și l-a returnat.

| andreidmbm a răspuns:

Avizat inseamna ca ti-a lasat in posta aviz incare e mentionat cand poti sa mergi tu dupa colet sau daca va veni din nou ziua urmatoare. In general avizul reprezinta notificarea de incercare a predarii coletului + modalitatile de recuperare a acestuia.